Физички напад со стаклен предмет во с. Горни Балван

На 01.08.2020 во 17,35 часот во СВР Штип, С.А. (45) од с. Горни Балван, Општина Карбинци пријавил дека околу 17,00 часот во место викано ,,Стара Чешма,, во атар на с. Горни Балван бил физички нападнат со стаклен предмет од М.А. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.