Велика Британија од понеделник ги затвора сите коридори за патување

Велика Британија ги зајакнува граничните контроли за да спречи нови видови на коронавирус да влезат на…

Тренерот на ПСЖ, Почетино позитивен на КОВИД-19

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Почетино има позитивен тест на КОВИД-19, потврдија од францускиот шампион, додавајќи…

Барса ја освои Москва, Фенербахче го „уништи“ ПАО

Барселона и покрај тоа што во тимот ги немаше Никола Миротиќ и Брендон Дејвис, стигна до…

Сведок на Специјалниот суд во Хаг пронајден мртов – командувал со логорот на ОВК

Поранешниот косовски полицаец Фадил Суљевичи, кој бил и командант на нелегален затвор на ОВК е пронајден…

„Сигнал“ има технички проблеми откако за една недела стекна 40 милиони корисници

Шифрираната услуга за пораки „Сигнал“ не работи поради техничките проблеми, соопшти компанијата и вети дека брзо…

Хрватска „спасуваше глава“ против Јапонија, Германија го понижи Уругвај

Хрватската ракометна репрезентација, која треба да важи за еден од фаворитите за медал на Мундијалот во…

Арсовски: СДСМ и Заев ветиле во пописот да наштелуваат над 32% албанско население

Пописот што го подготвува СДСМ и ДУИ ќе биде попис единствено на две партии, а не…

Бекам и на 45 години знае по некоја финта

Газдата на американскиот МЛС тим, Интер Мајами и англиска фудбалска легенда Дејвид Бекам покажа дека уште…

Одиме! Вајт на преговори со Хабиб, ќе успее ли да го врати во октагонот?

Шпекулациите околу враќањето на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов во кафезот се зголемија, откако шефот на УФЦ,…

Расте бројот на загинати во земјотресот во Индонезија

Од час во час се менува бројот на загинати во земјотресот во Индонезија. Досега се потврдени…