Мицкоски: Ќе почнеме со ветинг од политичарите зошто не се сите исти, има и чесни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува…

Села: 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денес престојуваа…

Али Ахмети: На вистинските наследници на Гоце Делчев не им пречи Албанец премиер

Денес, претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети заедно со првиот Албански кандидат за премиер…

Лукаревска во Гази Баба: Нема монтирани случаи, сите тефтерчиња на подобни и неподобни се искинати

Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани…

Мицкоски од Бутел: Ќе покажеме дека Македонија може да биде една од најдобрите држави на Балканот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при денешното свое обраќање пред граѓаните во Бутел се заблагодари за се што…

Спасовски од Гази Баба: Косомос што го рушеа воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба…

Мицкоски: На 15-ти јули доаѓа Обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека…

Николоски од Гевгелија: ВМРО-ДПМНЕ ја почитува одлуката на народот изразена на референдум и рудници нема да се отвораат

Тука сме пред она што треба да е брана Конско, можам да кажам дека истата беше…

Силјановска Давкова: Ќе донесеме 4 милијарди инвестиции и ќе ги покачиме платите за 25%

Професорката Гордана Силјановска Давкова носител во Изборната единица 1 од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на…

Јанушев: Промоција и поддршка на македонските компании за настап на странски пазари

Игор Јанушев, носителот на листа на изборна единица 3 и Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ денеска во…