Балотели ќе игра во Серија Б

Контроверзниот Марио Балотели сепак нема да ја продолжи кариерата во Бразил, тој како што тврди новинарот…

Шкендија победи во Велес

Фудбалерите на Шкендија, во привот натпревар од 15.коло, забележаа гостинска победа од 2:0 над Борец. Стрелци…

Брегалница на едно коло пред крајот е веќе есенски второлигашки шампион

Екипата на Брегалница денес на градскиот стадион во Штип во претпоследниот меч од оваа сезона го…

Артета: Тотенхем заслужено се први во лигата

Менаџерот на фудбалерите на Арсенал, Микел Артета, во пресрет на утрешното дерби против Тотенхем, истакнал дека…

Динамо Москва го обнови интересот за Ристовски

Динамо Москва го обновиле својот интерес за македонскиот репрезентативец од Спортинг Лисабон, Стефан Ристовски. Водечкиот спортски…

Алиоски: Не се плашиме од Челси, ќе се надигруваме со нив

Лидс јунајтед попладнево ќе гостуваат кај Челси, на „Стенфорд Бриџ“. Македонскиот репрезентативец, Езгијан Алиоски, за британските…

Лидерот Шкендија денес ќе игра во Велес, останатите 5 прволигашки средби ќе се одиграат во недела

Фудбалските прволигаши денес и утре комбинирано ќе ги одиграат натпреварите од редовното 15 коло. Денес на…

Мурињо во свој стил испратил порака до Клоп и Гвардиола

Тотенхем од лидерската позиција на табелата ќе влезе во дербито на северен Лондон, против Арсенал. Во…

Зидан: Не сум недопирлив

Реал Мадрид, попладнево, во дербиот на колото во Ла Лига, гостува во Севилја. Шпекулациите велат, дека…

Шарунас ги победи „своите“

Тренерот на Барса, Шарунас Јасикевичиус имаше триумфално враќање во Литванија, откако неговит тим стигна до 73:62…