Малолетници настрадале во судар со мотоцикли

На 01.08.2020 во 18.10 часот на регионален пат Радовиш-Конче на место викано „Семеница“ се случила сообраќајна…

Физички напад со стаклен предмет во с. Горни Балван

На 01.08.2020 во 17,35 часот во СВР Штип, С.А. (45) од с. Горни Балван, Општина Карбинци…

Сообраќајна незгода на патот Штип – Радовиш, еден од возачите со тешки телесни повреди

На 02.08.2020 во 02.05. часот на магистрален пат Радовиш-Штип се случила сообраќајна незгода  помеѓу патничко моторно…

Општина Штип го одбележа Илинден

Денес ги славиме храброста и непоколебливоста на востаниците од 1903 година, ги славиме визионерството, одлучноста и…

Украден автомобил во Штип

На 30.07.2020 во 10.20 часот во Полициската станица Штип, Т.Ц.(59) од Штип пријавил дека во временскиот…

17 годишна штипјанка нападната со остар предмет од страна на својот партнер

На 30.07.2020 во 20.45 часот во Полициската станица Штип, 49-годишен штипјанец пријавил дека околу 18.30 часот…

Со пиштол пукал кон сограѓанин во Кочани, напаѓачот е уапсен

На 30.07.2020 во 20.40 часот во Кочани од полициски службеници од Полициска станица Кочани бил лишен…

СВР Штип: Изречени 37 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (28/29.07.2020 ) на ниво на…

Украден мерцедес во Кочани

На 29.07.2020 во 04.30 часот во Полициската станица Кочани, С.Ј. (68) од  Кочани пријавил дека во…

Жена физички нападната од поранешен вонбрачен партнер во Зрновци

На 28.07.2020 во 11.40 часот во Полициската станица Кочани, 50-годишна жена од кочанско село пријавила дека…