Пуерта по 15 години призна дека лажел за допингот по поразот од Надал

Поранешниот аргентински тенисер, Маријано Пуерта, призна дека лажел за да добие намалена казна за допингување по…

Решен шпанскиот „јазол“ – Фуенлабрада ќе добие шанса да влезе во Ла лига

Шпанскиот второлигаш Фуенлабрада ќе добие шанса да избори бараж за влез во првата лига, откако Ла…

„Меркел го излудува Трамп бидејќи е интелигентна“, открива внуката на претседателот во нејзината книга

Во познатата книга „Премногу и никогаш доволно – како моите роднини го создадоа најопасниот човек на…

Провремено е прекината потрагата по момчето кое се удави во Преспанското езеро

Потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанското езеро е привремено прекината поради временските услови.…

Преглед на состојбата во регионот: Во Албанија почина уште еден лекар, во Србија пад на бројот на новозаразени

Преглед на состојбата со коронавирусот во регионот во изминатото деноноќие. Уште еден лекар почина во Албанија…

Лидс јунајтед на Алиоски ќе се наполни со пари ако опстане во Премиер лигата

Ако Лидс јунајтед успеат да опстанат во Премиер лигата следната сезона ќе добијат најмалку 265 милиони…

Наполи потврди дека Инсиње е неизвесен за Барса

Капитенот на Наполи, Лоренцо Инсиње е во трка со времето за да биде подготвен за мечот…

СДСМ: Задолжувањата се за да се помогне економијата и да се надмине кризата со коронавирусот

Задолжувањата се за да се помогне економијата и да се надмине кризата со коронавирусот, велат од…

Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина поради бурата Исајас

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба во Северна Каролина пред пристигнување на бурата Исајас, со…

„Ројтерс“: Руски хакери ги украле тајните документи а САД и Велика Британија

Тајните трговски документи на САД и Велика Британија кои излегоа во јавноста во пресрет на изборите…