Библиотека „Искра“ со низа активности го одбележа Меѓународниот ден на литературата за деца

ЈУ Библиотека „Искра“ Кочани денеска со низа активности го одбележа Меѓународниот ден на литературата за деца,…

Драган Ристов новинар претворен во уметник

Драган Ристов е новинар, за себе вели дека е самоук уметник и аматер, иако три ипол…

„Рударите“ од Саса славеа во првата „контролка“, воедно прва победа на чело со новиот шеф на стручниот штаб – Горан Здравков

Фудбалскиот погон на Каменица Саса предводен од новиот шеф на стручниот штаб – Горан Здравков го…

Младите македонски боречки надежи на подготовки во Маврово

Веќе десетина дена во прекрасниот природен амбиент на спортско – туристичкиот центар Маврово се подготвуваат младите…

Фудбалските погони на Брегалница и на Кит Го со подготовките ќе стартуваат од Пехчево

Календарот за новата второлигашка сезона веќе е изготвен и се знае дека стартот е закажан за…

Средба на спортисти и спортски работници за стратегија и програма за обнова на спортот во Штип

Денес на спортскиот комплекс Џексон се одржа средба на спортистите и спортските работници од Штип на…

Бараж за ВМФЛ – Запад: Чаклани – Фортуна со штипска судиска четворка

Првиот бараж натпревар за пополнување на Втората Македонска фудбалска лига – Запад ќе се одигра во…

Бараж натпревар во Штип за пополнување на ВМЛ – Исток, Росоман – Слога

Денес во просториите на „куќата на фудбалот“ во Скопје беа извлечени двојките за бараж средбите за…

Дарко Денков : „Азбуката“ за чуварите на мрежата најлесно се учи во голманската школа во Штип

Вистински горостас помеѓу стативите, атлетска става која ја краси висината и атлетското тело со пантерски рефлекси…

Кочанскиот кризен штаб бара поголема дисциплина од граѓаните

По утврдувањето на деветте нови случаи позитивни на коронавирусот, Општинскиот кризен штаб одржа седница со единствена…