Д-р Жарко Костиќ – Kaко да не потклекнуваме на негативните емоции предизвикани од околината

Секојдневно поминуваме низ низа ситуации. А секоја ситуација различно ја доживуваме. Депресија, стрес, проблеми….. Многумина од…

“Дома со Леа” – првиот јутјуб канал на македонски јазик наменет за мајки и деца

Леа Ризаова е сопруга и мајка на две прекрасни деца. Својата приказна од секојдневниот живот ја…

Mia Wines – by Freixenet – Viva Cola Libre

Во топлите денови вкусете го најдобриот коктел од редот на Mia Wines. Коктел кој ќе се…

Коцки мраз со вкус на кафе

Никогаш не е доста за нов вкус на кафе. Инстант кафето кое ќе ви остане, истурете…

Ладно кафе со сладолед

До сите љубители на кафето. За летото да биде уште подобро уживајте со ладно кафе со…

Владо Дојчиноски – Како дете сакав да бидам рамо до рамо со ликовите на македонските народни приказни

Еден од познатите ликови на македонските народни приказни. Скромен и позитивен актер е токму Владо Дојчиноски.…

Марија Соколовска нутриционист во Лондон- тајната до витко тело

Марија Соколовска е од Македонија но живее заедно со нејзиното семејство во Лондон. Познат нутриционист кој…

2 јули – роденденот на непреболениот Влатко Илиевски

На 2 јули 1985 година е роден нашиот поп пејач Влатко Илиевски. Да беше жив денес,…

Mia Wines- Daiquiri Delight

Пробајте, вкусете и за миг ќе постане едно од вашите омилени коктели. Mia Wines најдобрите коктели…

Mia Wines – Viva Cola Libre

Време за лето и време за најдобрите коктели кои оваа сезона мора да ги пробате. Ви…