Украден автомобил во Штип

На 30.07.2020 во 10.20 часот во Полициската станица Штип, Т.Ц.(59) од Штип пријавил дека во временскиот период од 16.00 часот на 29.07.2020 до 05.30 часот на 30.07.2020 од страна на непознат сторител му било одземено патничко возило „лада нива“, паркирано на ул.„Тошо Арсов“ во Штип. Се работи на расчистување на случајот.