Кочанчанец физички нападнат од својата поранешна сопруга

На 02.08.2020 во 10,45 часот во Полициска станица Кочани, С.Н.(66) од с.Теранци, општина Чешиново-Облешево пријавил дека на 01.08.2020 околу 22,00 часот во куќа во негова сопственост во с. Теранци бил физички нападнат од неговата поранешна сопруга В.Н. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.