Џефри Раш доби најголема отштета за клевета во историјата на Австралија

Холивудската sвезда Џефри Раш ја доби најголемата отштета за клевета досега платена во Австралија, откако австралискиот…

Кејт Хадсон сурфа со синовите и партнерот

Кејт Хадсон покажа дека сурфањето е нејзина пасија во четвртокот попладне додека уживаше во ден на…

Мајк Тајсон го оправда прекарот „Железниот Мајк“ додека снима видео на плажа

Го нарекуваа „Железниот Мајк“ за време на неговата легендарна кариера во боксерскиот ринг што кулминираше со…

Сопругата на Вил Смит демантира дека е во врска со пејачот Алсина

Џејда Пинкет Смит ги негираше тврдењата на Август Алсина дека тие двајца имале врска со благослов…

Аријана Гранде изгледа тотално фит

Таа само што го прослави својот 27 роденден. А во средата, познатата пејачка и текстописец се…

Парис Хилтон се прошета со дијамантска маска на лицето, внимава на модата, но не и на здравјето

Богатата наследничка Парис Хилтон (39) секогаш внимава на својот стил и ништо не остава на случајот,…

(Видео) Елтон Џон со концерти на „Јутјуб“ собира пари за борба против коронавирусот

Елтон Џон најави неделна серија архивски концерти, кои ќе се емитуваат на неговиот официјален канал на…

„Иглс во живо 2018“ ќе биде првиот концерт што ќе се емитува на ЕСПН

Кабловска спортска мрежа ЕСПН ќе емитува музички концерт в недела, 4 јули. Најголемата спортска ТВ-мрежа во…

2 јули – роденденот на непреболениот Влатко Илиевски

На 2 јули 1985 година е роден нашиот поп пејач Влатко Илиевски. Да беше жив денес,…

Поранешниот шеф на Формула 1 стана татко по четврти пат

Милијадерот Берни Еклестон стана татко по четврти пат, неколку месеци пред неговиот 90-ти роденден. 89-годишниот бизнис…