(Видео) Снимањето на „Бетмен“ продолжува

На почетокот на септември, од продуцентската куќа „Ворнер Брос“ потврдија дека снимањето на нивниот најголем проект…

Почина Винстон Грум, авторот на романот „Форест Гамп“

Авторот на романот „Форест Гамп“, според кој е снимен холивудскиот филм во кој глуми Том Хенкс,…

Кетрин Зета-Џонс објави фотографија од нејзината ќерка Карис

Познатата холивудска двојка Кетрин Зета-Џонс (50) и Мајкл Даглас (75) имаат две деца, ќерката Карис (17)…

(Видео) Канје Вест ја фрли Греми наградата во веце-школка и уринираше врз неа

Канје Вест деновиве објавува на „Твитер“ дека музичката индустрија е ново робовладетелство и дека нема да…

„Кантас“ нуди седумчасовен лет за луѓето на кои им недостасува летањето

Австралиската авиокомпанија „Кантас“ нуди седумчасовен лет околу Австралија за луѓето на кои им недостасува летањето. „’Кантас’…

Синот на Шварценегер го билда своето тело како татко му некогаш

Арнолд го доби Џозеф со поранешната домашна помошничка на семејството, Пети Баен. Следуваше скандал и повлекување…

(Видео) Вечерва црвен аларм за спас на забавната индустрија

Под мотото #WeAreEvenrs и #RedAlert, (https://wemakeevents.org/) вечерва во организација на Асоцијацијата на евент индустријата ИВАП нашате…

Пинк зборуваше за терапијата на која оди заедно со сопругот

Пинк го сподели своето искуство од терапијата на која оди заедно со нејзиниот сопруг Кери Харт,…

Поранешниот сопруг на Моника Белучи објави фотографија со нивната ќерка по повод нејзиниот роденден

Актерот Винсент Касел објави фотографија со најстарата ќерка од бракот со Моника Белучи, Дева и ја…

Мока кафе

Еве еден лесен и едноставен рецепт. За уште еден неодолив вкус на листата на кафиња. Станува…