Казнети 429 возачи во Скопје, од кои 62 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа…

„Овој дом за мене е фамилија“, вели станарка од домот за стари лица во Берово кој е во фаза на реконструкција

Со 13 милиони од општината и над 7 милиони денари од Швајцарската агенција за развој и соработка…

Шилегов: Би ги укинал централните инспекции, да не постои државен инспекторат

На дебатата „Како до ефикасни и независни инспекциски служби во Скопје“ што ја организираше НВО Инфоцентарот,…

Денеска ќе биде погребан Амди Бајрам

Лидерот на Сојузот на Роми, Амди Бајрам, кој почина вчера на 64-годишна возраст, во текот на…

СДСМ денеска на онлајн конгрес за изборните резултати и досега сработеното

Денеска со почеток во 13 часот, СДСМ ќе одржи 25. Конгрес, коj за прв пат во…

Во болниците се лекуваат 595 пациенти од коронавирус, капацитетите се прошируваат

Со вчерашните нови 404 случаи со Ковид-19 регистриани во земјава, во болниците низ Македонија се лекуваат…

Маричиќ: Судството покажа дека може да функционира онлајн

Судството покажа дека може да функционира онлајн, вели министерот за правда Бојан Маричиќ по повод Европскиот ден…

ВМРО-ДПМНЕ: Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче

Есенскиот бран на Ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче – нема…

Променливо облачно време со повремени врнежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Во источните делови…

Заев: Со Амди Бајрам имавме принципиелна соработка

Со Амди Бајрам, како долгодишен претседател на Сојузот на Ромите од Македонија и пратеник, имавме принципиелна…