ВМРО-ДПМНЕ: Народот нема за леб, а Заев ја поскапува струјата

Државата е во рецесија, народот нема за леб, а Заев ја поскапува струјата за да има…

Заев: Исполнет е сонот на сите претходни генерации за независна и слободна држава

Сонот на сите претходни генерации за независна и слободна држава се исполни. Оваа година слободни и…

Поранешниот градоначалник на Центар Жупа почина од коронавирус

На 52-годишна возраст синоќа почина Мазлум Хасан, поранешен градоначалник на општина Центар Жупа. Од општината информираат…

Пендаровски: Барајте од нас политичарите одговорност оти сме должни да работиме во ваш интерес

Пред скоро три децении, во 1991-та, на референдум, убедливо мнозинство наши граѓани гласаа да живеат во…

Заев – Задорожњук: Нашите пријателски земји имаат потенцијал за развој на соработката

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорката на Украина, Наталија Задорожњук, со која се согласија…

Димитров: Новата Влада ќе го задржи континуитетот на европската агенда

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров денес го прими во проштална средба амбасадорот Самуел Жбогар,…

Утре сончево време со локален дожд

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните планински подрачја со…

Заев на средба со Сојузот на синдикати: Се стремиме кон иста цел- минимална плата од 20.000 денари

Се стремиме кон иста цел – да реализираме минимална плата од 20.000 денари, со што го…

Триесет годишен возач во кома, совозачот се бори за живот

Од патничкиот лачен мост што ги поврзува населбата Сењак со индустриската зона околу 15 часот излета…

Спасовски: Подобрувањето на стандардот на полициските службеници останува приоритет

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска оствари работна средба со делегација на Македонскиот полициски синдикат,…