Белоруското МВР негира дека има жртви на протестите

Белоруското Министерство за внатрешни работи ги негираше извештаите во кои се тврди дека едно лице е…

Големо финале на Типстер купот на Sport Life, главна премија – стан на Водно!

Од денеска, 10 август, стартува финалната фаза на Типстер купот 2019/2020 на Sport Life, која ќе…

Цените на горивата остануваат исти

Цените на бензините, дизелот и екстралесното масло ќе останат исти согласно одлуката од 4.8.2020 година, додека…

Трамп го исмеа „Њујорк тајмс“ за лажната вест за Маунт Рашмор

Американскиот претседател Доналд Трамп го негираше написот на „Њујорк тајмс“ во кој се вели дека посакал…

Околу 3.000 демонстранти уапсени за време на протестите во Белорусија

Околу 3.000 лица беа уапсени за време на протестот во Белорусија, откако актуелниот претседател Александар Лукашенко…

Модриќ, Родригез, Бејл и Јовиќ на листата за трансфер

Обично добро информираната шпанска „Марка“ тврди дека Зинедин Зидан и Реал Мадрид подготвиле листа на фудбалери…

Двајцата позитивни на КОВИД-19 од Атлетико Мадрид се фудбалери!

Двата позитивни случаи на корона вирус во Атлетико Мадрид се фудбалери, јавуваат шпанските медиуми, со што…

Советник од Белата куќа: Кинески хакери ја таргетираат изборната инфраструктура во САД

Кинеските хакери ја таргетираат изборната инфраструктура во САД, предупреди во неделата советникот за национална безбедност на…

„Антифа“ подготвува насилни напади врз германската полиција и политичките противници

Германските безбедносни власти тврдат дека припадниците на екстремно левичарското движење „Антифа“ подготвуваат напади врз полицајци и…

Хали Бери докажа дека е сè уште Бонд-убавица во бикини слични на тие од „Умри некој друг ден“

Таа предизвика бура кога излезе од океанот во портокалови бикини со нож околу појасот во Die…