Најлудиот „зомби“ ММА нокаут доаѓа од Русија

ММА фајтерот Вјачеслав Птицин го оствари еден од најлудите нокаути во историјата на мешовитите борби, откако…

Шахпаска: Раното откривање на болеста е важен фактор за зачувување на здравствената состојба на секоја жена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска учествуваше на он лајн панел дискусија на 13-та…

Во Скопје 390 новозаболени и петмина починати, најмладата жртва има 35 години

Во Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани 390 нови случаи на Ковид-19 и петмина починати.…

Карагер во одбрана на Бензема: И јас сум го правел истото!

Легендарниот англиски дефанзивец, Џејми Карагер (42) застана во одбрана на напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема…

Над 140 мигранти се удавија во близина на Сенегал

Најмалку 140 мигранти се удавиле на брегот на Сенегал во најсмртоносниот бродолом забележан оваа година, објави…

Лекар го „трола“ Роналдо: Добро ќе ни дојдеш против офталмолозите!

Кристијано Роналдо беше бесен што не може да настапи на синоќешниот дуел на Јувентус во Торино…

Напаѓачот од Ница е 21-годишен Тунижанец

Напаѓачот со нож, кој уби тројца луѓе во базиликата Нотр Дам во Ница е 21-годишен Тунижанец…

Нови 862 заразени и 14 починати од Ковид-19 во земјава

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2699 тестирања, а регистрирани се…

Изменет сообраќаен режим на патот Кичево – Охрид

Утре ќе се почне со изведување градежни работи на патниот правец А2 Кичево – Охрид, поточно…

Во Турција 110-годишна жена го победи коронавирусот

Сто и десетгодишна жена во Турција го победи коронавирусот. Таа денеска е пуштена од болницата во…