(Видео) Автобус полн со матуранти во Кина падна од мост во езеро, најмалку 21 загинат и 15 повредени

Најмалку 21 човек загина, а 15 се повредени кога автобус излета од патот и падна во…

Во САД над 3 милиони заразени со ковид-19

Бројот на заразени со коронавирус во САД надмина три милиони, се повеќе сојузни држави бележат рекорден…

Српската Народна партија го тужи Вучиќ поради воведувањето на полициски час

Српската Народна партија најави тужба против претседателот на Србија, Александар Вучиќ, поради воведување полициски час и…

Николовски од Делчево: За две и пол години од крв во Собранието стигнавме до НАТО

„Ние сме генерација политичари која храбро и одговорно се зафати да го реши тоа што никој…

Задолжителен тест за граѓани на Србија, Косово, БиХ и Црна Гора при влез во земјава, препорача Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести утрово одржа состанок на кој донесе одлука да достави предлог до Владата…

Спасовски: Уште повеќе пари кај граѓаните, домашна платежна картичка од 9.000 денари и за стечајците

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средби со граѓаните од Куманово најави дека…

(Видео) Илјадници демонстранти на протестите во Белград по најавата за нов полициски час

Полицијата во Белград утрово успеа да ги растера демонстрантите кои од синоќа протестираа по најавата на…

Сончево време со засилен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен до засилен…

Мицкоски: Време е за политичари кои ќе одлучуваат заедно со народот

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Велес рече дека ова се избори на кои се…

Без струја делови на Кисела Вода, Карпош, Центар, Гази Баба и Студеничани

Од „ЕВН Македонија“ известуваат дека се планирани технички зафати во електросистемот во градот Скопје поради што…