Бруно Фернандеш и сè е полесно – Јунајтед со лесна победа над Вотфорд (видео)

Бруно Фернандеш го постигна својот прв премиерлигашки гол за Манчестер јунајтед, и беше забележан како асистент…

Циципас го крена трофејот во Марсеј

Најдобриот грчки тенисер, Стефанос Циципас ја одбрани титулата од Опен 13 во Марсеј со 6:3/6:4 победа…

Силекс и Шкендија без голови, Вардар повторно на +10!

Силекс и Шкендија одиграа без голови во Кратово во дербито на 20. коло во Првата лига,…

Прекинат карневалот во Венеција поради коронавирусот

Последните два дена од карневалот во Венеција, кој привлекува туристи од целиот свет, се откажани поради…

Курти потврдил дека ќе ги укине таксите за Србија

Шефицата на канцеларијата на ЕУ во Приштина, Наталија Апостолова, изјави дека очекува наскоро да бидат укинати…

Десет градови во Италија во изолација поради коронавирусот

Десет италијански градови, претежно во Ломбардија, се ставени во изолација откако вчера беа потврдени два смртни…

Папата го нападна предлогот на Трамп за израелско-палестинскиот проблем

Папата Франциско предупреди на неправедно решение на израелско-палестинскиот проблем, нагласувајќи дека тоа ќе биде само вовед…

Брињоне со блескава победа стана лидерка во генерален пласман! (видео)

Федерика Брињоне е новиот лидер во генерален пласман во Светскиот куп во алпско скијање по триумфот…

Пандев и Џенова не ја сопреа победничката низа на Лацио (видео)

Лацио ја продолжи победничката серија во италијанската Серија А со 3:2 победа на гости кај Џенова…

Четворица пациенти по инцидентот во Романовце се во животна опасност

Во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени се седум пациенти со изгореници,…