Спортски карантински средби: Спортскиот пат на Блажо Петров – Тони од дете на Балканец до граѓанин на Австралија и Океанија (втор дел)

Полни 21 година Блажо Петров мина во Хрватска бранејќи ги боите на Боречкиот клуб Гавриловиќ. Цела…

Навивачите на Борусија Дортмунд се „цареви“ со големо срце

Корона вирусот продолжува да „владее“ во Европа, покажувајќи ја солидарноста на луѓето, а вистинска лекција за…

Пирели уништи 1.800 гуми предвидени за Австралиското ГП

Официјалниот снабдувач на пневматици во Формула 1, италијанската компанија Пирели потврди дека поради откажувањето на Ф1…

По дезинфекција на главните, продолжува дезинфекција на останатите улици во Штип

Општина Штип заедно со Територијалната противпожарна единица и Јавното претпријатие Исар продолжуваат со акцијата на миење…

На Ругани му е подобро, но неговата бремена девојка е позитивна на корона вирусот

Микела Персико, бремената девојката на дефанзивецот на Јувентус, Даниеле Ругани е позитивна на корона вирусот откако…

ИОЦ: Нема шанси да има Олимпијада без гледачи

Интернационалниот олимписки комитет (ИОЦ) ја отфрлa можноста Олимписките игри во Токио ова лето да се оддржат…

Кико Митев штипскиот „Робинзон Крусо“ го развиори македонското знаме на Мачу Пикчу (Видео)

Мачу Пикчу колку гордо тоа звучи, за многумина толку посакуван, да се посети, да се види,…

Челси го предупредија Маунт за прекршување на самоизолацијата

Челси го потсетија својот фудбалер Мејсон Маунт и остатокот на фудбалерите за својата одговорност за време…

Млад шпански фудбалски тренер почина од корона вирусот

Шпанскиот фудбалски тренер Франциско Гарсија почина од корона вирусот на само 21 година. Гарсија работеше со…

Абрамович досега загубил 2.4 милијарди фунти во 2020

Сопственикот на Челси, рускиот милијардер Роман Абрамович по падот на финансиските пазари во светот, досега во…