Мицкоски: Ќе почнеме со ветинг од политичарите зошто не се сите исти, има и чесни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува…

Се запали авион со 164 патници и членови на екипаж, принудно слета во Грција

Авион на ирската компанија „Рајанер“ со 164 патници и членови на екипаж принудно слета на аеродромот…

Села: 500 милиони евра за ревитализација на албанските населби

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива и кандидатите за пратеници од шестата изборна единица, денес престојуваа…

Али Ахмети: На вистинските наследници на Гоце Делчев не им пречи Албанец премиер

Денес, претседателот на Демократската Унија за Интеграција Али Ахмети заедно со првиот Албански кандидат за премиер…

Лукаревска во Гази Баба: Нема монтирани случаи, сите тефтерчиња на подобни и неподобни се искинати

Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани…

Мицкоски од Бутел: Ќе покажеме дека Македонија може да биде една од најдобрите држави на Балканот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ при денешното свое обраќање пред граѓаните во Бутел се заблагодари за се што…

Тенгел: Наместо да се смеетe на шведскиот модел, научете нешто од нас

Наместо да се смеете на нашиот модел на борба против ковид-19, подобро би било да научите…

Погба и Бруно Фернандеш се повредиле по судир на тренинг!

Ѕвездите на Манчестер јунајтед, Пол Погба и Бруно Фернандеш добиле повреди по судир на тренинг на…

Спасовски од Гази Баба: Косомос што го рушеа воскреснува, режимот што рушеше е минато, ние градиме

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на вечершното обраќање во Гази Баба направи споредба…

СЗО: Засега ковид-19 нема мутација која го прави посилен

Вирусот ковид-19 досега нема мутации што ќе го направат посилен или ќе доведат до потешка болест,…