ДОМ предложи кандидати за две клучни места во екологијата

Зелената партија ДОМ предложи заменик министер во Министерството за животна средина и просторно планирање и директор…

Почна реконструкцијата на улицата „Никола Парапунов“ во Карпош 4, активностите ќе траат еден месец

Започнува реконструкцијата на улицата „Никола Парапунов“ во населбата Карпош 4. Градот Скопје ќе го обнови коловозот…

Михајловиќ: Ќе умрев ако не ми дадоа да се вратам на клупата

Синиша Михајловиќ вели дека „ќе умрел“ ако не му беше дадена пауза од третманот за леукемија…

(Видео) Стоматолог вадел заби додека стоел на ховерборд и им давал прекумерни дози седативи на пациентите

Стоматологот Сет Лукарт од Алјаска, кој е снимен како му вади заб на пациент додека стои…

Како не му дадоа „Златна топка“! Левандовски со фантастична асистенција

Роберт Левандовски минатата сезона ја освои тројната круна со Баерн Минхен, постигнувајќи неверојатни 55 голови, но…

Во Хрватска 212 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 212 нови случаи на коронавирус, а бројот на…

Шимиќ: Во тек е изградба на нова градинка во Драчево

Општина Кисела Вода предводена од градоначалникот Филип Темелковски заедно со Советот на општината каде мнозинството е…

Јанкулоска: Ако некој ме бара, јас сум дома

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, објави статус на „Фејсбук“ со кој ги негира информациите…

МОН: Обезбедуваме настава и за децата коишто немаат уреди за онлајн учење

Децата коишто немаат уреди за следење на онлајн настава во време на Ковид-19 ќе добијат можност…

Менаџерот на Јокиќ: Тој живееше на бурек и кока кола!

Мишко Ражнатовиќ, менаџерот на една од најголемите НБА ѕвезди, Никола Јокиќ во интервју за хрватскиот „Индекс“…