Националните телевизии се жалат од пиратеријата на кабелските оператори

Дестеци пријави против кабелските оператори се проследени до Обвинителството но тоа не постапува по нив, а…

Владини делегации положија цвеќе во помен на Борис Трајковски

Повеќе делегации на Владата денеска положија венци со свежо цвеќе на гробот и на спомен обележјата…

Миланов: Нема докази за организацијата на „крвавиот четврток“

Адвокатите на обвинетите за организација на крвавите настани од 27 април 2017, велат дека обвинението против…

Сугарески: Во Дојран комплетно ја рехабилитираме патната мрежа за престојната туристичка сезона

Како што ја завршивме минатата година во ресорот Транспорт со одлична реализација на инвестициите, така ја…

Димитров во Чешка: Добивме потврда за сработеното и ветер во грб за заслуженото

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денес во Прага ја започна дводневната работна посета на Република…

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги погазуваше новинарските слободи, СДСМ ја врати слободата и демократијата

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите…

Бебе имало дивиденда над 1 милион денари во 2018 година, а скопјанка пријавила приход од 17 милиони евра

Скопјанка со годишен бруто приход од 17, 1 милион евра е најбогатата Македонка. Таа во 2018…

Моравшчик: ЕУ има интерес за проширување, но не како порано

Директорот на програмата за ЕУ при универзитетот Принстон, Ендру Моравшчик, изјави денеска дека Европската унија има…

Русковска: Снимките на Милошоски се дадени на вештачење

„Двете снимки што ги донесе Антонијо Милошоски се дадени на вештачење и го чекаме наодот од…

Ангеловска на средба со бизнис-заедницата во Свети Николе: 6,7 милијарди денари во буџетот за поддршка на приватниот сектор

Приватниот сектор е и треба да биде двигател на економскиот раст во земјава. Затоа економските политики…