Забраната за движење не ја почитувале 20 лица во Штип

На подрачјето на СВР Штип, во текот на изминатото деноноќие на 6 лица им се издадени…

Прв случај на заболен од коронавирус во Пробиштип

Од денес и Пробиштип е на листата на градови каде има заразени од коронавирусот. Кај едно лице…

Во Кочани 19 лица заразени од КОВИД-19

Денес уште еден заболен од коронавирус е евидентиран на подрачјето на Кочани. Вкупниот број лица во…

Општина Штип за поголема сообраќајна безбедност

Општина Штип продолжува со превземање на мерки за зголемување на безбедното одвивање на сообраќајот, односно поставени…

Прегазен полицаец во Свети Николе

Вчера во 09.10 часот на патот за село Кнежје, светиниколско, при  преземање на службени дејствија, а…

СВР Штип поднесе 13 кривични за загрозување на колективното здравје

На подрачјето на СВР Штип во текот на изминатото деноноќие на 24 лица им се издадени…

Во Кочани нов заразен со коронавирус, 63 лица во самоизолација

Уште еден нов случај на заболен од коронавирус е евидентиран на подрачјето на Кочани,  па вкупниот…

Викендов маркетите во Штип ќе вршат достава до дома

Општинскиот Штаб за заштита и спасување во Штип ги објави идните чекори кои треба да бидат…

Д-р Ајтовска: Сите кои биле во контакт со градоначалникот Крстев, да се јават кај матичен

Д-р Јасминка Ајтовска пред неколку часа во објава на Фејсбук препорача сите граѓа ни кои биле…

Здравствените работници ја имаат клучната улога во борбата со коронавирусот

Градоначалникот на Штип Благој Бочварски со видео порака се обрати по повод 7 април светскиот ден…