Трајковски: Во Бутел се гради најголемата социјална зграда

Увид во динамиката на изградба на социјалната зграда во Бутел која ќе овозможи дом за 312…

Затворени две текстилни фабрики во Свети Николе, пријавени се случаи на коронавирус

Двете фабрики на конфекцијата „Мода“ во Свети Николе ги затворија погоните по појавата на случаи на…

„Ве каниме на свадбата на Вирус и Корона“ – активисти со акција во Тетово алармираат за состојбата

Предупредувачки покани за свадби осамнаа на улиците во Тетово, со цел да се укаже на опасноста…

Петровска за случајот во Штип: Не станува збор за поткуп на гласачи, туку за економски криминал

Очајници прават очајнички потези, напиша заменик министерката за внатрешни работи, Славјанка Петровска, во врска со објавата…

Зибери: 600 евра плата за здравствените работници во првите 100 дена Влада

Мојот акционен план за првите 100 дена, опфаќа 25 конкретни мерки за подобрување на еднаквоста и…

Димковски: МЗШВ покажа што значи вистинска грижа за производителите на ориз

Денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, беше во Кочани, градот познат по производството…

Истражување на ССНМ – Новинарите и медиумските работници со плата далеку под просечната

Најголемиот дел од новинарите и медиумските работници земаат од 15.000 до 20.000 денари плата. Ова го…

Аеродром, Гази Баба и Центар за две години ќе бидат поврзани со новиот мост, во тек е изградбата

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и вицепремиерката за економски прашања, Мила Царовска направија увид во…

Николов: Здравство без хартија и модернизација на Клиничкиот центар во Скопје

Здравство без хартија, модернизација на Клиничкиот центар во Скопје, и реконструкција на здравствените центри низ државата,…

Спасовски на патот Раштак – Бутел: Досега инвестиравме речиси една милијарда во патната инфраструктура

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски денеска оствари работна посета на општините Бутел и Гази Баба и…