Клоп го контактирал менаџерот на Брозовиќ

Ливерпул и Јирген Клоп покажале сериозен интерес за Марсело Брозовиќ. Според англиските медиуми тие оствариле контакт…

Жиру има нов клуб

Напаѓачот на Челси Оливие Жиру ги договорил условите околу идната соработка со Интер. Искусниот напаѓач и…

Скола и Недовиќ си одат од Армани Милано

Армани Милано во екот на кризата започале да го сотавуваат тимот за наредната сезона. Меѓу шестмината…

Џордан: Поради овој документарец, ќе мислите дека сум ужасен

ЕСПН на 19 април ќе ја емитува првата епизода од документарниот филм посветен на Мајл Џордан.…

Арсенал го договориле првото засилување

Арсенал го договориле првото засилување за летниот преоден рок. Кога ќе биде отворен преодниот рок играч…

Меси ќе ја заврши кариерата во Барселона

Тренерот на Барселона Кике Сетиен верува дека Лионел Меси кариерата ќе ја заврши во дресот на…

„Во Баерн не се глупави да го пуштат Ноер“

Челниците на Баерн „нема да бидат глупави“ да го пуштат Мануел Ноер да замине од клубот…

Клубовите побарале сезоната да заврши до 30 јуни

Челниците на Премиерлигата во петок ќе одржат состанок на кој ќе го разгледаат барањето на клубовите…

Барса има „план Б“ ако им пропадне трансферот на Лаутаро

Не е тајна дека Барселона ќе се обиде да го донесе Лаутаро Мартинез на „Ноу Камп“.…

„Леброн, а не Џордан е најдобриот во историјата“

Поранешниот кошаркар на Детроит Пистонс Бил Ламбир смета дека Леброн Џејмс е најдобриот кошаркар на сите…