Ескалира насилството во домовите во Штип

Три пријави за насилство во сопствениот дом се регистрирани во Полициската станица во Штип. Две од…

Пронајден починат маж во стан во населба „Осми ноември“ во Штип

На 12.07.2020 во 20.46 часот во СВР Штип, било пријавено дека на тераса од стан на…

Корона вирусот пламна во нови пет текстилни компании во Штип

54 пациенти заболени од ковид-19 се наоѓаат на лекување во Клиничката болница во Штип.Ова значи дека…

Почина 42 годишен кочанчанец на регионалниот пат Штип – Радовиш

Во судар помеѓу три автомобили вчера вечер во 21 часот и 30 минути на регионалниот пат…

13 повредени во сообраќајна несреќа на патот Радовиш – Штип

Единаесет мигранти од Пакистан и Авганистан се повредени во сообраќајната несреќа што се случи вчера вечер…

Старица нападната на улица во Штип

Вчера попладне 73 годиншна жена од Штип била физички нападната на улица „Солидарност“ во Штип. настанот…

Коронавирусот влезе и во текстилните компании во Свети Николе

Од денес престануват да работат две текстилни компании во Свети Николе, со вкупно вработени 830 лица.…

Штипјанец пронајден мртов на тврдината Исар

Вчера вечер на тврдината „Исар“ бил пронајден починат С.Б.(40) од Штип. Увид на местото извршила увидна…

Почнува Штипско Културно Лето 2020

Денес почнува 35тото издание на Штипското културно лето. Заради актуелната состојба со пандемијата, годинава летната културна…

Штипската болница се подготвува за поголем број ковид пациенти

Капацитетот на одделенијата каде се лекуваат болните од ковид-19 во Клиничката болница во Штип е скоро…