Илинденскиот пливачки куп што требаше да се одржи на Охридското езеро се одложи

Седмиот далечински пливачки маратон што традиционално се одржува на празникот Илинден во водите на Охридското езеро…

Шкендија и Осогово славеа празнични победи против Брегалница и Кит Го

Во предвечерјето на празникот Илинден раководствата на Брегалница и на Кит Го направија добар гест закажувајќи…

Фудбалерот Алпај Јусуф e нов играч и денес ќе настапи во дресот на Кит Го против Осогово

Денес завршија сите формалности околу ангажманот на младиот играч Алпај Јусуф и тој потпиша договор и…

ДПС „Лисец“ од Штип со „QR code“, со мапи, билборди и патокази ја доловува планинската убавица Плачковица

Активностите на членовите на Друштвото за Планинарски Спортови (ДПС) – „Лисец“ се одвиваат со несмален интензитет.…

Фудбалскиот судија Димитар Пилешков ја освојува „кралицата на спортовите“

Кралицата на спортовите како што милуваат да ја нарекуваат атлетиката отсекогаш била атрактивна и привлечна кој…

Брегалница и Кит Го со двоен празничен фудбалски спектакл во Штип

Раководствата на Брегалница и на Кит Го решија за празникот Илинден да организираат два исклучително атрактивни…

Виничани фаќаат залет и најавуваат бериќетна второлигашка есен

Екипата на Слога во Виница го одигра и третиот контролен натпревар во пресрет на новата второлигашка…

Поранешниот пожарникар Александар Горгиевски со отворен апел кон градоначалникот Благој Бочварски кој веднаш возврати

Социјалните мрежи уште рано утринава осамнаа со еден текст авторизиран од некогашниот пожарникар и на дело…

Смиљан Нашков ќе настапи на Илинденскиот куп во далечинско пливање во Охрид

Традиционално седма година по ред во водите на Охридското езеро ќе се одржи Македонскиот куп во…

Втората лига – Исток ќе биде „буре барут“, а со списокот на екипи го враќа традиционалниот фудбалски сјај

Фудбалскиот исток полека но сигурно се враќа на старите славни патеки кои ги красеа екипи со…