Ченинг Татум ќе го продуцира мјузиклот „Лејди Мекбет“ за студио „Амазон“

Актерот Ченинг работи на мјузикл базиран на Шекспировиот класичен лик Лејди Мекбет.

Татум се здружил со Скутер Браун за продукција на мјузиклот за „Амазон студиос“, напиша „Холивуд репортер“ во четвртокот. Џон Мекфејл („Ана и Апокалипсата“) ќе го режија проектот по сценарио на „С.Ј. Инвордс“.

Иако не се откриваат специфични детали на приказната, таблоидите наговестија дека приказната се фокусира на тинејџерка.

Текстот Ченинг Татум ќе го продуцира мјузиклот „Лејди Мекбет“ за студио „Амазон“ е превземен од МАКФАКС.