Сија изрази поддршка за Џони Деп, ја обвини неговата поранешна сопруга дека лаже

Додека Џони Деп го чека почетокот на судењето за клевета против поранешната сопруга Амбер Херд, актерот доби поддршка од пејачката Сија.

44-годишната пејачка се огласи на Твитер во четвртокот, покажувајќи ја својата поддршка за 57-годишната sвезда на „Пиратите од Карибите“.

„Сакам да ја покажавам мојата јавна поддршка за Џони Деп,“ напиша Сија во својот твит, кој доби над 1.700 лајкови.

„Би сакала да биде чист, тој е очигледно жртвата откако ги слушнав снимките“, додаде таа. Пејачката најверојатно алудира на аудиоснимките кои беа пуштени во суд во февруари,а биле снимени во 2015 година, кога Херд призна дека го удрила Деп.

Таа остро ја искритикува неговата поранешна сопруга и нејзиното поранешно момче Илон Маск во друг твит.

Текстот Сија изрази поддршка за Џони Деп, ја обвини неговата поранешна сопруга дека лаже е превземен од МАКФАКС.