Дизајнерката Вера Вонг го прослави својот 71. роденден: „Тајната е во вотката“

Дизајнерката Вера Вонг го прослави својот 71. роденден во текот на викендот, а фановите не престануваат да го коментираат нејзиниот младешки изглед под фотографиите што ги објави.

Дизајнерката позираше во хеланки и топ, а ноктите ги налакира во бои на виножито, означувајќи ја така гордоста.

View this post on Instagram

My #PRIDE 🏳️‍🌈 athleisure look 🏃🏻‍♀️🖤 Sunnies = Simply Vera @Kohls Rings = Vera Wang LOVE Collection @ZalesJewelers

A post shared by VERA WANG (@verawanggang) on

Објавата доби десетици илјади лајкови и стотици коментари, а повеќето беа заинтересирани за тоа како го одржува својот изглед.

„Замислете, таа има 70 години“, „Таа не може да има 70 години“, но може и има. Добро, 71, да бидам прецизен “, „Изгледаш вечно млада и привлечна, како го правиш тоа“; „ Како“,„ Вера Вонг мора да е вампир“, беа коментарите под објавата.

Вoнг сподели порака на „Твитер“ со која им се заблагодари на обожавателите.

„Благодарам за убавите роденденски желби. Да … имам 71 година и се забавувам.“

Дизајнерката исто така неодамна ја откри тајната на добриот изглед.

„Работење, спиење,  коктел од вотка и избегнување сонце“, и одговорила славната дизајнерка на една следбеничка.

Текстот Дизајнерката Вера Вонг го прослави својот 71. роденден: „Тајната е во вотката“ е превземен од МАКФАКС.