Балотели: Кога Ливерпул ќе ја освои ПЛ, ќе биде крај на светот!

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Марио Балотели е повторно актуелен поради еден твит од пред 8 години.

Ливерпул ја слави својата 19-тата титула во Англија, прва во Премиерлигата, а сите полека се присетуваат на твитот на Балотели од 2012 година.

Тој тогаш играше за Манчестер Сити, а на Твитер напиша:

„Најнова вест: Крајот на светот е одложен додека Ливерпул не ја освои Премиерлигата. Изгледа сигурни сме“ – напиша „Супер Марио“.

Контроверзниот фудбалер тогаш сигурно не ни претпоставувал дека Ливерпул ќе освои титула во период кога светот се соочува со опасен коронавирус.

Текстот Балотели: Кога Ливерпул ќе ја освои ПЛ, ќе биде крај на светот! е превземен од МАКФАКС.